м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж - терапевтичний метод, відомий з давніх часів. Незважаючи на те, що сучасна медицина та фармакологія мають найширші можливості для лікування практично будь-яких захворювань, все ж таки залишається ймовірність розвитку побічних ефектів. У той же час є великий спектр показань при яких в комплекс терапії більшості захворювань включається лікувальний масаж, і ця методика не втрачає своєї актуальності ось вже багато років.

У чому полягає дія масажу?

Лікувальний масаж - безпосередньо впливає на рецептори, розташовані на поверхні людського тіла, і на більш глибокі структури (м'язи, судини, внутрішні органи). Правильно вибрана техніка сприяє посиленню кровообігу і відтоку лімфи з внутрішніх органів і тканин, стимулює викид в кров біологічно активних речовин, що підвищують захисні сили організму.

Залежно від виявленого захворювання, стадії його розвитку і ряду інших параметрів підбирається кратність процедур лікувального масажу. Нерідко вже після першого сеансу пацієнти відзначають поліпшення стану, але в більшості випадків все ж таки необхідна лікувальна процедура по курсовій системі, що дозволяє природним захисним силам організму включитися в роботу.

Показання та протипоказання

Завдяки своєму комплексному впливу на організм, масаж лікувальний визнаний високоефективним методом відновної терапії, тобто включається у програму реабілітації пацієнтів, що перенесли травми, тривалий перебіг хронічних захворювань. Здоровим пацієнтам він рекомендується для профілактики розвитку захворювань, для зміцнення імунних сил організму, поліпшення самопочуття, підвищення працездатності.

Методики лікувального масажу, тривалість і кратність процедур підбираються індивідуально лікарем для кожного пацієнта. Як і при інших терапевтичних процедурах, при призначенні лікувального масажу обов'язково враховуються показання та протипоказання.

Не рекомендується проводити лікувальний масаж на тлі загального важкого стану пацієнта, при загостренні хронічного захворювання, пошкодженні шкірного покриву в зоні масажу та деяких інших станах. Показання до використання такої процедури, більш широкі.

Зокрема, нерідко лікувальний масаж рекомендується для відновлення функцій шкіри, поліпшення роботи потових і сальних залоз, посилення лімфовідтоку та нормалізації кровопостачання. Ці ефекти використовуються в косметології, спортивній і відновної медицини, неврології, загальної терапії. Загальновизнаним ефектом лікувального масажу є нормалізація процесів обміну речовин в організмі, що володіє загальною регулюючою дією на всі органи і системи.

 

 

Методи лікувального масажу

Прийнято розрізняти лікувальний масаж загальний (обширна зона впливу на всі органи і тканини) і локальний (масажне вплив на певну область тіла). У комплексі лікувального масажу використовуються всі прийоми класичної масажної техніки: погладжування, розтирання, розминання, вібрація та інші. Даний вид терапії успішно використовується фахівцями. Лікувальний масаж застосовується при захворюваннях органів дихання, травлення, порушення імунітету та обміну речовин, хвороби опорно-рухової і нервової систем, а також для усунення певних симптомів. Кратність процедур, тривалість масажу, схема масажу підбираються індивідуально для кожного пацієнта.

 

Новини