м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

У дитини відсутній апетит?

Ви відзначаєте недостатній приріст ваги?

У дитини періодичні блювання або вона зригує?

Не менше занепокоєння дорослих повинні викликати наявність у дитини рецидивуючої нудоти, зазвичай пов'язаної із прийомом їжі, блювання, печія, відрижка, зниження апетиту, почуття «переповнення» в животі, наявність неприємного запаху з рота.

Ви помічаєте повторні дисфункції кишечника (запор, нерегулярність випорожнень, діарея), метеоризм, порушення акту дефекації?

Дитину турбують болі в області живота?

Однієї з перелічених проблем досить, щоб звернутися до  гастроентеролога. Даний фахівець займається діагностикою і лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту.

Основні форми гастродуоденальної патології у дітей:

хронічний гастродуоденіт;
хронічний гастрит;
функціональні захворювання шлунка і duodenum (неорганічна або невиразкова диспепсія);
виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки;
захворювання кишечника;
захворювання жовчних шляхів (хронічні холецистит і холангіт);
захворювання жовчного міхура.

У дитини система травлення має свої особливості. Тому часто батьки не приділяють вчасно належної уваги цій проблемі.

В наш час спостерігається значне зростання гастроентерологічної патології у дітей через неякісну або прострочену продукцію, що не пройшла належної перевірки в лабораторіях. За даними статистики, на гастроентерологічні патології страждають практично 80 % населення. Причин, що підштовхують до розвитку подібних захворювань, багато. Актуальною проблемою сучасної гастроентерології є захворювання, асоційовані з Helicobacter pylori. Питанням діагностики й лікування хелікобактерної інфекції приділяють особливу увагу, оскільки ця патологія одна з найпоширеніших у структурі хвороб органів травлення як у терапії, так і, на жаль, у педіатрії. В Україні Helicobacter pylori визначають у 85% дітей. Діти, у родинах яких є схильність до виразки, схильність до рецидивів, безумовно, повинні бути обстежені.

Клінічні прояви присутності в організмі хелікобактерної інфекції у дітей різноманітні. Від незначних симптомів шлункової диспепсії (нудота, важкість у шлунку після їди, запах з рота, біль у верхній частині живота, печія, невмотивована втрата ваги, втрата апетиту, спотворення смакових відчуттів, окремі алергійні шкірні захворювання) до вираженого больового синдрому. Однак слід зазначити, що останнім часом часто спостерігається так званий безсимптомний перебіг захворювання, коли у дитини немає ніяких скарг. Однак при поглибленому обстеженні в маленьких пацієнтів знаходили виражені зміни в шлунку і дванадцятипалій кишці (від виражених гастритів до виразкової хвороби).

Тому ми настійно рекомендуємо проводити обстеження дітей на хелікобактерну інфекцію, якщо:

у дитини понад 14 діб відзначаються болі в животі незрозумілого генезу;
у дитини раніше було виявлено гастрит чи виразкову хворобу, але не проводилося обстеження на хелікобактер;
найближчі родичі дитини хворіють на гастрит чи виразкову хворобу;
у дитини є родичі в першому поколінні, що хворіють на пухлину шлунка;
проводити повторне обстеження на хелікобактер після проведеного лікування для встановлення його ефективності.

Якщо у дитини в результаті обстеження була виявлена хелікобактерна інфекція, до цього потрібно поставитися серйозно. На сьогоднішній день розроблено багато схем лікування даного захворювання. Загальне в них одне — застосування антибіотиків та інших препаратів, здатних знищити шкідливий мікроб. Якщо препарати будуть правильно підібрані, то імовірність одужання становить біля 98%. Однак не слід забувати, що разом з дитиною необхідно обстежити і лікувати також інших членів родини з гастропатологією, оскільки можливість повторного інфікування після одужання досить висока.

Спровокувати захворювання також можуть:

неправильне харчування («сухом’ятка», вживання продуктів з консервантами (чіпси, цукерки, жувальна гумка, газовані напої);
неправильне пережовування їжі;
недотримання правил гігієни;
зовнішні фактори (якість води та ін.);
стреси.

У медичному центрі  “ІРИДОМЕД”  працюють висококваліфіковані  лікарі, а також є весь спектр сучасного обладнання для діагностики органів травлення: комп’ютерна томографія органів черевної порожнини (віртуальна гастроскопія і колоноскопія), найсучасніша ультразвукова діагностика, ультразвукова доплерографія судин черевної порожнини, ендоскопічні дослідження шлунково-кишкового тракту, розширений спектр імунологічних, біохімічних, гормональних досліджень крові, сечі, калу й інших фізіологічних середовищ, морфологічне дослідження біоптатів слизової оболонки шлунка й кишечника, морфологічне дослідження біопсії печінки з вивченням індексу гістологічної активності за Knodell, копрограма та вивчення патологічної мікрофлори кишечника з визначенням чутливості до антибіотиків, PH-моніторинг кислотної функції шлунка.

 

Новини