м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Інформація про значення 8-годинного сну, влітаючи нам в одне вухо, зазвичай відразу вилітає через інше. Ми просто не можемо собі дозволити розслаблятися, адже справи не чекають. Тим не менш, урізуючи покладені кожному з нас обов'язкові 8:00 сну, ми тим самим наближаємо свою старість. Тому як саме постійне недосипання призводить до втомленого  зовнішнього  вигляду, блідості шкіри, синців під очима, а також, як це не здасться дивним, - утворення зайвої ваги.
Ще постійне недосипання обов'язково призводить до подальшого порушення сну, що, самі розумієте, анітрохи не втішає. У той час як здоровий, тривалий сон - гарантія якщо не вічної, то вельми тривалої молодості.
Як відомо, у людини присутні два типи сну - повільний і швидкий.
Людина, засинаючи, спочатку занурюється в повільний сон (коли активність мозку знижується, а дихання стає повільним і глибоким), поступово досягаючи найглибшої його стадії, - це триває годину-півтори. Потім настає фаза швидкого сну (саме в цей час вважається, що ми бачимо сни) - на 10-15 хвилин, потім - знову повільний. Кожен такий цикл триває від півтора до двох годин. В результаті ми прокидаємося не тільки свіжими і відпочившими, а й на вечірні проблеми дивимося вже в дещо іншому ракурсі.
У тому випадку, якщо сон з якихось причин порушений, то разом з цим порушується його цикл. І тоді спочатку людині важко заснути, спить неміцно, після нетривалого повільного сну прокидається, швидкий сон наступає занадто пізно або не настає взагалі. А вранці людині здається, що вона всю ніч не стулила очей. Але й це ще не все. Порушення нормальної структури сну призводять до хронічної втоми, пригніченого стану, дратівливості.
У проблем порушення сну може бути багато джерел: це наші тривоги, неправильний режим, занадто інтенсивний ритм життя, деякі хвороби (як психічні, так і фізичні), стреси і психологічні травми. Всі ці розлади ведуть до того, що людина відчуває вдень обтяжливу сонливість, що заважає їй вести звичний спосіб життя. Однак, якщо виключити  захворювання, що заважають нормальному сну, то ситуація з порушенням сну цілком поправима.
Найпростіший спосіб боротьби з безсонням - це зміна стереотипів відходу до сну. Скажімо, ви звикли засинати під звуки телевізора - тоді спробуйте вимкнути його і провести вечір в повній тиші. Не треба лежачи в ліжку перед телевізором, набирати на своєму «ноутбуці» текст завтрашнього виступу або грати в комп'ютерні ігри, чи  вести тривалі телефонні розмови. Запинайте  штори, відкривайте кватирку, приймайте теплий душ – і спати! Пам'ятайте: ваша спальна кімната призначена тільки для сну.
Того, хто з дитинства спав під одним простирадлом, не варто кутати в пухову ковдру, і навпаки. Під ковдрою ви не повинні потіти, тому вибирайте, яке вам більше підійде - пухова, байкову або вовняне. Любителям одягу для сну варто віддати перевагу зручному та виготовленому з природних волокон, наприклад, бавовни.
Спати краще з прочиненою  кватиркою, тому що чим більше кисню отримує організм, тим більше він розслабляється. Тільки пам'ятайте, що температура повітря в спальній кімнаті повинна бути в межах 20 градусів Цельсія. У тому випадку, якщо повітря в кімнаті, де Ви спите сухе, його бажано трохи пом'якшити. Для цього цілком достатньо поставити наповнений водою глечик біля батареї опалення. Для любителів флори цілком підійдуть  кімнатні рослини, яких не повинно бути занадто багато, тому як в нічний час доби вони мають звичай в неабиякій кількості виділяти вуглекислий газ.
У свій час існувала думка, що корисно спати без подушки. Насправді її відсутність веде до неправильного положення голови. А людям з проблемами серцево-судинної та дихальних систем це взагалі протипоказано.
У той же час, не варто і катувати себе сном на жорстких поверхнях - це навряд чи врятує вас від проблем з хребтом. Навпаки, на м'якій поверхні, яка приймає форму тіла, м'язи не напружуються, і болі відступають. Крім цього, спробуйте спати тільки на лівому боці (можете не турбуватися, серце при цьому анітрохи не страждає, так як при цьому воно буде знаходитися майже в центрі).
Позбавтеся від звички спати на спині або на животі, особливо якщо ви перед сном щільно повечеряли. Що стосується розташування ліжка, то відпочиваюча на ній людина повинна лежати головою на схід.
Любителям заглушати перед сном тяжкість дня, що минув чаркою-другий міцного спиртного напою подібна пристрасть може також вийти боком. Прийняте на ніч зілля негативно впливає на травну систему, діяльність шлунково-кишкового тракту, тим самим порушуючи здоровий сон. Не слід пити на ніч і міцну каву. А ось випитий за вечерею келих столового червоного вина анітрохи не зашкодить вашим сновидінням.
Уникайте жирних, солоних і надмірно приправлених спеціями страв у вечірній час. А вже якщо немає сил встояти перед спокусою, їжте за кілька годин до сну. У тому випадку, якщо перед сном таки захочеться поїсти, випийте склянку кефіру або молока.
І ось ще що. Чи знаєте ви, яким повинен бути правильний перехід від сну до активного дня? Мова йде не про дратівливі ​​трелі будильника і крижані струмені душа, щоб прокинутися.
Виявляється, наш улюблений спосіб: відкрити очі, потягнутися і повалятися ще хвилин п'ятнадцять - абсолютно вірний! Щодня зустрічаючи світанок таким ось чином, ми легко можемо вберегтися від багатьох фізичних і нервових недуг, та й виглядати набагато краще.

 

Новини