м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Що робити при високому тиску

Підвищений тиск - це проблема дуже багатьох людей. Статистика говорить, що кожен десятий житель планети страждає від гіпертонії. Про це захворювання можна говорити, коли тиск досягає позначки вище 120/80. У такому стані у людини відзначається головний біль, відчувається запаморочення, з'являється жар, обличчя червоніє, спостерігається сильне потовиділення. Кисті рук при цьому холонуть. Якщо тиск піднімається часто, а лікування відсутнє, можливі задишка і набряки.

 

Причини високого тиску

Підвищення тиску можуть спровокувати різні фактори. Серед них можна виділити декілька груп:

 

- Короткочасне підвищення тиску може бути наслідком прийому алкоголю, інтенсивної фізичного навантаження, надмірне вживання кави або чаю, використання лікарських препаратів, особливо оральних контрацептивів.

 

- Підвищення тонусу і ущільнення стінки судин. На початковій стадії захворювання спазм артерій виникає тільки в конкретних ситуаціях, наприклад при стресі. Звужені судини заважають нормальному кровообігу. Надалі спазм відбувається все частіше, що призводить до потовщення судинних стінок.

 

- Хвороби нирок. У даному випадку говорять про вторинну гіпертонію.

 

Що робити при підвищеному тиску

Незалежно від причин, що викликали гіпертонію, потрібна допомога лікаря. Він призначить необхідні аналізи, після чого буде потрібно пройти курс лікування. Високий тиск небезпечний тим, що впливає на роботу серця, як наслідок, можливий розвиток ряду серйозних захворювань - інфаркту або інсульту. Тому ігнорувати такий стан не можна.

 

Гіпертонія - це захворювання, вилікувати яке до кінця неможливо. Особливо це стосується первинної форми. При вторинному типі важливо усунути хворобу, яка викликала підвищення АТ.

 

В домашніх умовах допоможуть знизити тиск деякі рецепти народної медицини. Наприклад, можна зробити відвар з глоду, трави пустирника і сухоцвіту, листя омели. Інгредієнти в рівній кількості необхідно змішати і залити окропом. Суміш настоювати всю ніч. Готовий відвар процідіть, пийте після їжі по половині склянки.

 

Глід і шипшина відмінно стимулюють роботу серця. Ці плоди можна купити в аптеці або знайти на заміській ділянці. Кожен з них допомагає знизити артеріальний тиск. Ягоди можна застосовувати окремо або у поєднанні, вони покращують кровообіг, очищають артерії від непотрібних утворень.

 

Відмінний природний засіб знизити тиск - стевія. Її рекомендується вживати при такому захворюванні, як цукровий діабет, так як екстракт трави впливає на рівень цукру в крові людини, нормалізуючи його. Також при підвищеному тиску використовується такий народний рецепт, як настій валеріани, насіння та олію льону.

 

При гіпертонії корисний свіжий сік моркви і петрушки, грейпфрута і апельсина. Намагайтеся якомога більше рухатися, обмежте вживання солі і спиртних напоїв, відмовтеся від куріння, виконуйте фізичні вправи. Обов'язково включіть в раціон свіжі фрукти, не забувайте про овочі. Особливу увагу зверніть на буряк - сік і салати з нього знижують тиск.

 

Якщо тиск у вас підвищується часто, потрібно робити все можливе, щоб він не досяг критичної позначки. В іншому випадку наслідки непередбачувані.

 

Екстрена допомога при підвищеному тиску

Якщо тиск різко піднявся, а під рукою немає препаратів, прописаних лікарем, ви повинні робити наступне:

 

- Лягти в ліжко, уткнувшись обличчям у подушку.

 

- Шийну область з обох сторін обкласти льодом і тримати його як можна довше.

 

- Охолоджену область помасажувати, використовуючи будь-масажне масло.

 

Після цього стан має покращитися. Якщо цього не сталося, викликайте швидку допомогу. Пам'ятайте, що високий тиск може стати причиною серйозних ускладнень, не виключена навіть смерть людини.

 

 

Підвищений тиск при вагітності

 

Якщо у вагітної жінки відзначається високий тиск в легкій формі, він майже не впливає на здоров'я дитини і жінки. Але якщо спостерігається різкий стрибок тиску, потрібне лікування. Гіпертонія, що протікає у важкій формі, що негативно відбивається на роботі плаценти, яка в результаті не може виконувати свої функції. Плід у такій ситуації сильно страждає, і якщо тиск не нормалізувати, може навіть загинути. Тому медичне втручання вкрай необхідно. Що робити при підвищеному тиску, може сказати тільки лікар. Способи лікування залежать від ступеня зміни показників і наявності ускладнень.

 

Важкий стан, що супроводжується підвищенням тиску, називається гестозом. Як правило, він діагностується ближче до пологів і проявляється такими симптомами, як набряки, білок в сечі і високий тиск. Якщо жінці поставили діагноз гестоз, ситуацію необхідно тримати під контролем. При цьому недуга погіршує стан стінок судин, внаслідок чого рідина перетікає у тканини, а білок виводиться з сечею. Такий стан вимагає якнайшвидшого лікування. Якщо стан не стабілізується, доводиться переривати вагітність, щоб врятувати життя матері і дитини.

 

Протягом всієї вагітності, лікар повинен контролювати всі життєві показники жінки. При наявності факторів, що провокують високий тиск, слід вимірювати його кожен день і при появі небезпечних симптомів розповісти про це лікареві.

Новини