м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13
На сьогодні медики багатьох країн світу все частіше використовують надійний метод експрес-діагностики – іридодіагностику, який дозволяє розпізнавати набуті та спадкові захворювання людини, по райдужній оболонці ока.
Історія ж іридодіагностики має доволі давнє коріння. Так, в печерах Малої Азії були знайдені наскальні зображення райдужки ока та показаний її зв’язок з різними частинами тіла. Більше трьох тисячоліть назад в Індії та Китаї люди ретельно досліджували різні органи чуття. Причому найбільш важливими вважалися зміни, які виявлялися в очах хворої людини. Також про зв’язок райдужної оболонки ока з внутрішніми органами казали і відомі лікарі Давньої Греції – Гіппократ та Філострат. Цікавим є той факт, що райдужна оболонка очей кожної людини є неповторною, так само, як і візерунок на подушечках пальців. Доведено, що колір очей є генетичною ознакою, яка передається від батьків і, крім того, залежить від віку. Вчені припускають, що потемніння райдужної оболонки ока пов’язане з інтоксикаціями, вакцинаціями, черезмірним “захопленням” різними препаратами та захворюваннями дитячого віку.
Сучасна іридодіагностика безболісна, нешкідлива та придатна для будь – якого віку, що є безперечною її перевагою. Іридодіагностика дозволяє розпізнавати не лише стан окремих органів, а і всього організму в цілому. За специфічними ознаками на райдужці можна побачити патологію, яка ще не встигла себе виявити. Даний метод активно використовується в розпізнаванні генетично обумовлених захворювань. Також іридодіагностика дозволяє спостерігати за динамікою розвитку будь-якого захворювання, аналізувати ефективність того чи іншого медичного препарату. Метод надає досить точну діагностику захворювань нирок, жовчовивідних шляхів, шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, мастопатії, а також вегето-судинних захворювань, астенії нервової системи та неврозів. Таким чином, за допомогою іридодіагностики встановлюється широка картина факторів, які можуть впливати на стан здоров’я людини та забезпечується ефективність подальшого процесу її лікування.