м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

УЗД

УЗД

Всім відомо, наскільки важливо перед початком лікування точно встановити діагноз. В наш час в медицині використовується безліч методів. УЗД – один з тих, який дозволяє просто і безболісно визначити кількісну та якісну оцінку даних, обстежити будову та зміну органів. Сучасний ультразвуковий апарат  та професійність лікарів допомагає провести якісну діагностику всіх органів та систем.

До досліджуваних органів на УЗД апараті відносяться - щитовидна залоза, органи черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза і селезінка), нирки, органи малого тазу, суглоби,лімфовузли,молочні залози.

Ультразвукове дослідження:

 Дослідження безболісне і не пов'язане з неприємними відчуттями. УЗД проводиться в режимі реального часу. За допомогою спеціального датчика лікар і пацієнт може спостерігати за станом ділянки, що досліджується на екрані УЗД апарату. Таким чином, вже в кінці дослідження Ви отримуєте результат.

Переваги УЗД діагностики

• УЗД дає достовірну інформацію про положення, форму та розміри органів черевної порожнини і малого тазу, нирок, серця, розміщення плода та інше

• обстеження не потребує складної підготовки

• УЗД є загальнодоступним

• ультразвук безпечний та не шкідливий для пацієнта будь – якого віку в тому числі і для внутрішньоутробного плоду

• обстеження безболісне і не пов'язане з неприємними відчуттями

• невеликі затрати часу на проведення обстеження

• не потрібен час для обробки матеріалу (проявку плівки ...) так як обстеження проводиться в реальному часі і результат видно в кінці процедури

• виявлення захворювання на ранніх стадіях розвитку, коли у пацієнта немає скарг

• уточнення діагнозу для більш правильного призначення лікування

• можливість оцінити результат лікування

 

Як часто робити УЗ – діагностику?

 Навіть при відсутності проблем зі здоров'ям – 1 раз на рік проходити диспансеризацію, адже будь – яке захворювання на ранні стадії зазвичай добре лікується.

Кілька об'єктивних тестів дадуть можливість оцінити стан Вашого організму: загальний аналіз крові та сечі, УЗД, ЕКГ та флюрографія. Ці обстеження не займуть багато часу, але цим Ви збережете собі здоров'я на багато років.

Ультразвукова доплерографія

Ультразвукова доплерографія – це сучасний метод обстеження кровоносних судин головного мозку, шиї, верхніх та нижніх кінцівок, а також судин, що кровопостачають внутрішні органи.

Доплерографія дає можливість виявити порушення пов'язані зі спазмом, стенозом (звуженням) та тромбозом судин.

З допомогою ультразвукової доплерографії можна виявити наявність атеросклеротичних бляшок в артеріях та венах, визначити рівень ураження судин, ступінь стенозу, дати оцінку коллатеральному (обхідному) кровотоку та клапанному апарату.

Важливе місце при доплерографії відводиться артеріям хребта, основній та заднім мозковим артеріям. Від эфективності кровотоку в цьому відділі, залежить кровопостачання головного мозку. Часто шийний остеохондроз викликає зміни кровотоку в артеріях і венах хребта, що може спричинити часті головні болі, запаморочення.

Покази:

головна біль

головокружіння

втрата свідомості

відчуття холоду в руках та ногах

важкість та набряки на ногах

приступи судом в нижніх кінцівках (варикозна хвороба)

біль в ногах при ходьбі на короткі відстані

гіпертонічна хвороба

надлишкова вага

Доплерографія як метод обстеження немає вікових обмежень, є безболісною та безпечною для здоров'я.

Доплер призначають не тільки для діагностики, але і для оцінки эфективності проведеного лікування, для визначення тактики подальшого лікувальння (консервативного або оперативного). За результатами ультразвукової доплерографії призначається лікування в залежності від місця ураження: хребет – у вертебролога та невропатолога, серця та судин – у кардіолога і т. д.

Новини