м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13
Відомо, що пухлина є джерелом безлічі речовин, які за своєю будовою або далекі від «будівельних матеріалів» людини, або виявляються в кількостях, нехарактерних для норми. Визначення цих речовин і лежить в основі методу, іменованого визначенням онкомаркерів. Онкомаркери визначаються в крові. Взяття аналізу проводиться також як і у випадку біохімічного аналізу крові (з вени). Визначають рівень онкомаркерів за допомогою спеціальних реактивів.
Навіщо потрібно дослідження на онкомаркери?
По-перше, визначення онкомаркерів дає додаткову інформацію про наявність / відсутність пухлинного процесу, поряд з іншими методами дослідження.
По-друге, визначення онкомаркерів до і після лікування допомагає оцінити ефективність.
По-третє, визначення онкомаркерів після закінчення лікування допомагає контролювати захворювання, сприяючи ранньому виявленню рецидиву.
Рак молочної залози
Рак молочної залози (РМЗ) є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Причиною виникнень раку молочної залози може бути погана екологія, спадкова схильність до онкології, гормональні порушення, часті аборти.
Симптоми
Основним проявом раку молочної залози на ранніх стадіях є наявність утворення в молочній залозі. Це утворення виявляє або сама жінка, або воно виявляється при мамографії, УЗД або інших методах дослідження. За відсутності лікування пухлина збільшується в розмірах, проростає в шкіру (викликає втягнення шкіри– «лимонна кірка», зміни форми соска, виділення з нього), і грудну стінку. Через лімфатичні судини клітини потрапляють в найближчі лімфовузли.
Діагностика
Діагностика раку молочної залози грунтується на даних лікарського огляду, ультразвуковому дослідженні, мамографії, визначення онкомаркеру СА 15-3, цитологічному дослідженні матеріалу, отриманого з патологічної зони (шляхом проколу голкою або за допомогою мазка виділень); гістологічному дослідженні шматочків пухлини. Ультразвукове дослідження молочної залози в значній мірі дозволяє візуалізувати патологічний утвір, уточнити його локалізацію, розміри і структуру. Ультразвукове дослідження доцільно проводити жінкам молодше 30 років, в більш старшому віці показана мамографія.