м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Гірудотерапія

Лікування п'явками — гірудотерапія, відоме нам з давніх-давен. Так, перший опис використання п'явок для кровопускання і їх корисну дію на організм описав Пліній (1 ст.н.е.). Гірудотерапію широко застосовували знамениті лікарі давнини Гален, Авіцена. 

Розквіт даного методу лікування прийшовся на кін. 18-поч. 19 ст. Поступово гірудотерапія разом з кровопусканням стала застосовуватись практично при всіх захворюваннях, а також перед застосуванням будь-яких інших лікарських засобів. 

Механізм дії п'явок на організм людини

Сучасними дослідженями доведено, що п'явку слід розглядати як єдиний, живий досить складний і специфічний подразник по відношенню до організму людини в цілому, а не тільки як засіб механічного «збирання» крові з капілярів над відповідним «проблемним» місцем. 

Лікувальна дія п'явки зумовлена такими чинниками: 
по-перше: п'явка присмоктується лише на рефлексогенну точку й активізує задіяний меридіан; 
по-друге: п'явка пускає в кров хворого слину, яка містить біологічно-активні речовини, що нормолізує стан паціента; 
по-третє: здійснюється механічне розвантаження кровоплину. 

П'явок справедиво називають «фармацевтичною міні-фабрикою». Науковими дослідженнями в слині п'явки було виявлено понад 82 біологічно-активні речовини, серед них: гірудин, інгібітори трипсину і плазміну, інгібітори альфа-хімотрипсину, хімозину, субтилізину, еластази і катепсину С, високоспецифічні ферменти: гіалуронідаза, естабілаза, апіраза, коллагеназа, тригліциридаза, холестерин-естераза, оргелаза, антистазін, декорзін, калін, еглін; а також п'явочні простаноїди, гістаміноподібні речовини і т. п. 

Отже, дія ферментів слинних залоз п'явки така: протизапальна, бактеріостатична та імуностимулююча; антиатеросклеротична і проти ішемічна; гіпотензивна і лімфогінна.

Покази до лікування п'явками

Внутрішні хворби: -кардіалгії, стенокардія, гіпертонія; бронхіт; гастрит, хронічний гепатит, цироз печінки, хронічні закрепи, хронічний панкреатит.

Хірургічні — варикоз, гострий і хронічний тромбофлебіт, трофічні виразки; геморой, тріщини ануса; переломи кісток (після зняття гіпсу); забої, гематоми, наслідки травм.

Гінекологічні — хронічні запальні захворювання матки і придатків; спайковий процес; маткові кровотечі; альгодисменореї; клімакс.

Урологічні — глумеролонефрит; хронічна ниркова недостатність; гіперплазія простати, хронічний простатит.

Неврологічні — радикуліт, ішиас, остеохондроз; гіпертонічна енцефалопатія; церебральний атеросклероз, струс і контузія головного мозку; мігрень; інсульти, постінсультні стани.

Стоматологічні — періодонтит, періостит, парадонти.

 

Протипокази до застосування гірудоерапії

Гемофілія, анемії, виражена гіпотонія, вагітність, кахексія, тяжкі психічні захворювання, індивідуальне неприйняття п'явок, алергія на ферменти.

У деяких пацієнтів можуть виникнути побічні реакції і набряк e місці укусу п'явки, свербіж, нагноєння. Тому велику увагу треба приділяти профілактиці, навчити хворого правильно доглядати за ранкою, яка залишається. Щоб усунути небажані реакції найчастіше застосовють антигістамінні препарати, кріо-компреси, протирання укусів 40-% розчином спирту або сумішшю (1:1) вазеліну і нашатирного спирту.

Медична п'явка унікальна. І не лише через те, що є об'єктом живої природи, а й тому, що її цілющий вплив на організм важко переоцінити.

Медичні п'явки витримали випробування часом і на порозі багатьох століть використовуються як ефективний лікувальний засіб.

Механізм дії п'явок пов'язаний з біологічними властивостями секрету їх слинних залоз, а також загальною дією на організм через.

Гірудотерапія дає добрий клінічний ефект при найрізноманітніших захворюваннях, а також добре впиває на психоемоційний стан пацієнтів.

Пройти курс лікування пявками тепер можуть і пацієнти нашого медичного центру. Перед початком процедури обов’язково проконсультуйтесь з лікуючим Вас лікарем, або з лікарем-терапевтом медичного центру ІРИДОМЕД.

Новини