м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Чим корисний гранат

Гранат часто називають королівським фруктом. Вважається, що саме його верхівка є прототипом корони. Про корисні властивості граната вже досить давно відомо.

 

Кому корисний гранат

Курцям є гранат необхідний, в першу чергу, завдяки високому вмісту вітаміну С. Куріння позбавляє організм цього вітаміну, тому важливо поповнювати його запас. Регулярне вживання граната знизить ризик вірусних захворювань.

Для студентів, яким постійно доводиться вчитися, цей фрукт просто незамінний. Що у ньому міститься вітамін В1 благотворно впливає на роботу мозку і покращує пам'ять. Крім того, він підвищує стресостійкість організму.

Люди, які займаються спортом важливо регулярно вживати вітамін В6, що міститься в гранаті. Завдяки йому м'язи захищені від болю і судом, які викликає перенапруження. Цей вітамін також покращує засвоєння магнію, завдяки якому м'язи стають більш рельєфними.

Якщо ви проводите багато часу за комп'ютером, наприклад, в офісі, вам варто вживати цей фрукт заради вітаміну РР. Завдяки йому зір зберігається більш гострим. Крім того, він перешкоджає підвищенню рівня холестерину, що вкрай важливо для офісних співробітників, перекушуючих не найбільш корисною їжею.

Ваше життя тісно пов'язана з співом? Гранат зробить ваш голос приємним і більш сильним. Більшого ефекту можна досягти, якщо ви будете пити гранатовий сік.

 

Інші корисні властивості

Гранат є лідером серед фруктів за змістом антиоксидантів. Завдяки цій властивості регулярне вживання гранатового соку допомагає в боротьбі з вільними радикалами.

Згідно з дослідженнями, гранат здатний запобігати руйнування суглобових хрящів. Таким чином, щоденне вживання невеликої кількості граната знижує ризик виникнення артрозу.

Ще Авіценна говорив про корисні властивості граната: у його трактатах цей фрукт згадується понад 150 разів. Існує безліч народних рецептів з використанням граната:

- При анемії рекомендується пити сік граната і їсти свіжі плоди. У них міститься багато заліза, необхідного при лікуванні цього захворювання.

- Гранатовий сік допоможе відбілити обличчя і позбутися від ластовиння.

- При застуді збити високу температуру допоможе гранатовий сік. Завдяки вітаміну С хвороба відступить швидше.

- Полоскання рота При стоматиті соком цього фрукта допомагає позбутися поганого запаху і запалень.

 

- При будь-яких розладах шлунка, будь то пронос або запор, необхідно їсти гранат для полегшення.

 

Корисні частини плоду

Багато людей вважають, що в гранаті корисними є тільки зернятка. Насправді можна використовувати абсолютно всі частини цього фрукта.

З шкірки граната можна приготувати відвар, залийте шкурки двох гранатів літром окропу і проваріть три хвилини. Ним рекомендується обполіскувати волосся для додання їм блиску і позбавлення від лупи.

Перегородки між зернятками можна висушити і додавати до чаю. Такий напій краще всього пити на ніч, щоб позбутися від безсоння і заспокоїти нервову систему.

Зернятка граната сприяють поліпшенню апетиту, тому їх рекомендується їсти перед їжею.

І, нарешті, кісточки граната насичені клітковиною. Досить з'їдати кілька зерняток, щоб позбутися від запорів. Крім того, гранатові кісточки сприяють зниженню негативних проявів клімаксу.

 

Вибір і розрізання граната

Щоб отримати максимум користі від вживання цього фрукта, необхідно правильно вибрати його.

Хороший плід обов'язково повинен бути великим. При цьому він повинен бути важкуватим для свого розміру: важкість буде говорити про соковитості плода. Шкірка граната повинна бути сухою і не мати м'яких ділянок і цяток. Через шкірку повинні прощупуватися зернятка. У разі якщо зернятка не проступають і шкірка досить суха, не варто купувати такий фрукт: напевно він лежить дуже давно і насіння підсохли.

Трохи волога на дотик шкірка і відсутність рельєфу зерняток говорить про незрілість плода. Колір фрукта в свою чергу нічого не говорить про його стиглості, так як у різних сортів вона може бути різним.

Є два простих способи розрізання граната. Ви можете зрізати верхівку, після чого зробити з боків поздовжні розрізи і розламати плід. Також можна відрізати верхівку плода і намочити його в холодній воді. Через 30 хвилин достатньо розрізати його, а зернятка самі випадуть.

Новини