м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Навіщо потрібен бандаж для вагітної

Часто вагітні жінки стикаються з питаннями, на які немає відповідей. До таких відноситься питання - чи потрібно носити бандаж, як правильно його вдягати, навіщо він потрібен і так далі. Але про бандаж  ми зазвичай задумуємося на пізніх термінах, коли гінеколог вже сказав нам, що його необхідно використовувати. З чоловічої точки зору бандаж не потрібен, він здавлює кровоносні судини, погіршується кровопостачання малюка, що знижує його рухливість. Але все це точка зору чоловіків, вони за вагітністю дружини спостерігають зі сторони і не можуть просто фізично відчувати те, що відчуває жінка.

Але за медичними показниками бандаж потрібен вагітній жінці, щоб знизити навантаження на хребет, якщо вона багато чи часто рухається, не сидить на місці, страждає від болів в спині, відчуває себе втомленою. Бандаж рекомендується носити жінкам, які бояться розтяжок на животі, і хочуть запобігти їх появі.

Якщо ви знаходитесь в активному русі, багато ходите, і у вас немає можливості, щоб зменшити темп, то бандаж допоможе вам позбутися від неприємних відчуттів у спині і в попереково-крижовій зоні.

Бандаж-корсет дородовий потрібен, як вважають одні лікарі, щоб зафіксувати немовля в правильному положенні, коли він перед пологами опустився головкою в таз мами, щоб він не перекинувся назад на попу. Інші лікарі вважають, що якщо дитина лежить в тазовому положенні, тобто він лежить попою внизу, то бандаж потрібно надягати, дитина все одно набере головне, правильне положення, тоді не потрібно буде робити кесарів розтин.

Як показують відгуки жінок, які користувалися бандажем і практика, ці дві точки зору правильні, але жодна з них не може бути, як 100% вірна для всіх майбутніх мам. У одних пологи відбувалися без ускладнень, в інших доводилося робити кесарів розтин, або народжувати «попою вперед». Тут все індивідуально, тут ви самі відчуєте, що буде краще для вашого малюка і для вас.

Деякі вагітні жінки користуються бандажем, щоб потім не переживати, що у них нібито «випаде пуповина», щоб не було у них неприємних відчуттів, коли вони на останніх місяцях нахиляються вперед, коли займаються прибиранням у квартирі, З бандажем вони відчувають себе більш впевнено і спокійно. Бандажі також рекомендують носити під час  2-ої, 3-ої вагітності, якщо шкіра на животі розтягнута, потрібно щоб після пологів було, як можна менше розтяжок.

Рекомендується вагітній жінці , у якої проблеми з хребтом, якщо м'язи таза і живота погано розвинені.

Якщо є ризик викидня, низьке положення плаценти, багатоводдя, рубець на матці, багатоплідність, дуже великий плід, тоді за приписом лікаря, можуть призначити носити бандаж.

Починати носити бандаж потрібно з 4 або 5 місяців вагітності. Не можна весь час носити бандаж. Його потрібно обов'язково знімати, коли вагітна жінка лягає спати. Також кожні 2 або 3 години потрібно знімати бандаж, хоча б на півгодини, дитині може стати погано від недостатнього кровопостачання, а це виведення відпрацьованих речовин, повітря, їжа.

Уявіть, ніби вас замкнули в животі мами, і за допомогою бандажа обмежили по ній рух. Правда неприємно? І малюкові хочеться порухатися, і він потребує хорошого кровотоку.

Бандажі для вагітних продають в аптеках, в магазинах, де продають одяг для вагітних. Бандажі бувають по термінах вагітності: дородовий, післяпологовий, змішаний.

Бандаж буває у вигляді поясу або корсета, який підтримує знизу живіт. Його одягають в будь-якому положенні, сидячи, стоячи, лежачи, більш широку частину закріплюють на спині за допомогою липучок, більш вузьку частину закріплюють під живіт. Бандаж буває у вигляді трусів, він надягається в положенні лежачи. Якщо вагітна часто ходить у туалет, то практичніше буде носити пояс-бандаж.

Правильний бандаж не повинен здавлювати дитини, адже мама не хоче народити дитину інваліда. Бандаж повинен тільки м'яко і ніжно підтримувати живіт, і не тиснути на нього.

При купівлі бандажа не соромтеся приміряти різні розміри і варіанти моделей і вибрати комфортний для себе варіант, за таким принципом: розмір ваших трусів до вагітності, плюс ще один розмір.

Бандаж потрібно одягати на нижню білизну в гігієнічних цілях, щоб вам було комфортно і також для продовження терміну його носіння.

Тепер ми знаємо, навіщо потрібен бандаж для вагітної жінки. А що стосується післяпологового бандажа, то тут потрібно проконсультуватися з лікарем, іноді після пологів від них буває більше шкоди, ніж користі. Після операції кесаревого розтину бандаж категорично забороняють носити.

 

Новини