м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Приступ тахікардії

Частота биття серця у здорової людини дорівнює приблизно шістдесяти-сімдесяти ударів в хвилину. У людей, що професійно займаються спортом, серце може битися з частотою сорок-шістдесят биття, що теж вважається нормою. У людей похилого віку, маленьких дітей і хворих серце б'ється набагато частіше.

Прискорене серцебиття носить назву тахікардії. Приступ тахікардії - це тимчасове зростання числа биття серцевого м'яза. Причини нападу тахікардії численні. Деякі з них розглядаються як нормальна фізіологічна реакція людського організму і не свідчать про порушення здоров'я. Приміром, така «безпечна» тахікардія може відзначатися після тривалого фізичного напруження або після сильного переляку. Після заспокоєння биття серця нормалізується.

Приступ тахікардії

Приступ тахікардії може спостерігатися при зростанні показників температури. Такий напад тахікардії не повинен викликати побоювань - коли спаде температура, нормалізується і процес серцебиття. А от якщо напад тахікардії спостерігається в людини, що знаходиться в стані спокою, то варто пройти медичне обстеження, так як таке явище може вказувати на розвиток великої кількості різних захворювань.

Тахікардія може мати надшлуночкову форму і шлуночкову.

Тахікардія надшлуночкового характеру розвивається при патологіях нервової системи, коли кількість биття серця в хвилину може досягати більше двохсот ударів. Шлуночкова тахікардія ж, як правило, спостерігається при патологіях серцево-судинної системи, супроводжуючись при цьому слабкістю і млявістю, задишкою і запамороченням, ціанозом шкіри губ і кашлем.

Тривалість нападу тахікардії звичайно становить від декількох хвилин до декількох днів. Напад завершується також несподівано, як і виник.

При виникненні нападу тахікардії шлуночкового характеру найчастіше хворому необхідна допомога професійних медиків. Медична допомога полягає у введенні в вену препаратів від аритмії аж до терапії електроімпульса. При розвитку нападу тахікардії надшлуночкового характеру можна зняти ускладнення введенням лікарського засобу від аритмії. Як правило, пацієнти самі можуть сказати, який саме препарат необхідно використовувати. Приступ шлуночкової тахікардії протікає не так важко, і з ним можна впоратися нелікарським методами.

Ефективність нелікарських методів зняття нападу тахікардії може досягати в окремих випадках навіть вісімдесяти відсотків. До таких методів відносять:

- вправа: максимально глибоко вдихнути, потім гранично сильно напружити все тіло протягом п'ятнадцяти секунд;

- затримати дихання після глибокого подиху на кілька секунд. Така вправа, як правило, сповільнює биття серця на двадцять ударів;

- виконати штучну провокацію блювоти за допомогою натискання на корінь язика;

- різко звести очі в центр;

- іноді зняти напад тахікардії допомагає банальний кашель.

Медична допомога при нападі тахікардії полягає в масажуванні області розширення головної сонної артерії. Ця область несе відповідальність за підтримання постійних показників артеріального тиску, за роботу м'яза серця і балансу крові. У цій же зоні локалізується велика кількість рецепторів, що відповідають за тиск крові, за утримання в ній кисню і за її хімічний склад. Крім того, полегшити стан пацієнта при нападі тахікардії можливо за допомогою натискання на область між нижньою щелепою і зоною розташування щитовидної залози. Всі маніпуляції проводять хворому, що знаходиться в положенні лежачи.

 

Новини