м.Стрий вул. Болехівська, 1, Тел.: (03245) 7-13-29, 067 507 49 13

Ампелотерапія - метод лікування виноградом. Ягоди насичені глюкозою, що практично повністю засвоюється організмом. Сік винограду схожий властивостями на мінеральні лужні води, але солей заліза й калію в ньому значно більше, що благотворно впливає на кровообіг.
Ампелотерапія корисна при захворюваннях дихальних шляхів (астма, пневмонія, бронхіт), недокрів'ї, серцевих недугах. Виноград поліпшує формулу крові, зміцнює нерви й підвищує імунний захист, допомагає протистояти різним інфекціям.
Ягоди винного винограду містять багато необхідних організму людини органічних кислот, солей кальцію, калію, натрію, алюмінію, вітаміни групи В, С, пектинові речовини, провітамін А (каротин), а також фітонциди й ферменти. У винограді міститься заліза в 2,5 разу більше, ніж у яблуках. У його складі є корисний для шкіри, нігтів і волосся біотин, а сік багатий поліфенолами й антоціанами, відомими своїми антиоксидантними властивостями.
Виноград темних сортів містить чимало дезінфікуючих і протизапальних татинів (ним можна полоскати горло при ангіні).
Застосування винограду в лікувальних цілях нормалізує артеріальний тиск і поліпшує роботу серця, знімає набряки, покращує апетит, налагоджує сон. Виноград як ліки рекомендуються вживати 2-3 рази в день за півгодини до їжі. Лікування починають із малих доз (300 грамів на добу) і поступово доводять до 3 кг.
Зверніть увагу, що ампелотерапія має свої протипоказання: не можна застосовувати при гіпертонії, ожирінні, виразці шлунка, діабеті, недугах печінки й нирок.

Лікарі в ході своїх досліджень довели, що допомогти людям швидше відновитися після інфаркту здатний виноград.                                                                                                 Тільки при цьому необхідно їсти його цілком - з кісточками і шкіркою. Причому виноградний сік не володіє такими лікувальними властивостями, якщо тільки він не зроблений за допомогою преса, разом з кісточками.
Виноград можна зберігати поряд з іншими фруктами. Якщо виноград перед вживанням не мити, то можна навіть отруїтися, оскільки на шкірці винограду знаходяться отрутохімікати, цвіль, дріжджові грибки, сірка.
Лікарі в кардіоцентрі давали хворим після перенесеного інфаркту до п'ятисот грамів винограду. І ці люди відновлювалися після хвороби набагато швидше.

Новини